Mezoterapia

  • Mezoterapia

    20 lutego 2012 / Mezoterapia / 0 Comment

    Zarówno mierzenie obwodu bioder jak i dopasowanie sukni to nie lada wyzwanie Zobacz jakie dodatki będą pasować do sukni wieczorowej

    mezoterapiaNiektóre metody, którymi posługują się specjaliści, by przedłużyć urodę pań są znane od wielu lat. Z pewnością należy do nich mezoterapia. Toruń jest miastem, w którym takie zabiegi się odbywają. Kujawy kontynuują tym samym praktykę rozpoczętą w 1952 roku przez francuskiego lekarza Michela Pistora. Wtedy właśnie wykonał on pierwszą w historii mezoterapię, która mniej więcej dwadzieścia lat później weszła na stałe do arsenału medycyny estetycznej. Z jej atutów korzystają też kosmetolodzy, dlatego między innymi w toruńskich gabinetach kosmetycznych można skorzystać z jej potencjału. Panie czynią to chętnie, albowiem wstrzykiwanie witamin oraz innych specyfików pod skórę przynosi dobre efekty. Zabiegi są przy tym nieporównanie mniej inwazyjne niż te, którym można poddać się u chirurgów plastycznych i siłą rzeczy znacznie tańsze. Co ważne, aplikacja odżywczego koktajlu ma realne działanie terapeutyczne, więc balansuje na granicy kosmetyki i medycyny. Nie zawadzi docenić zalet jakie posiada mezoterapia. Toruń sprzyja temu, by doświadczyć ich – dosłownie – na własnej skórze.

    Skóra twarzy, szyi czy dekoltu jest wizytówką kobiecej urody, dlatego powinna być maksymalnie zadbana. Gdy jej wygląd przestaje nas zadowalać, szansą jest mezoterapia. Toruń nie uchodzi za zagłębie medycyny estetycznej, ale w mieście tym nie brakuje świetnych fachowców, którzy wiedzą jak przywrócić skórze właściwy blask. Zabiegi mezoterapeutyczne są dość popularne, o czym świadczy fakt, iż coraz więcej gabinetów kosmetycznych wprowadza je do swojego zestawu usług. Również w klinkach chirurgii plastycznej występują one jako jedne z mniej inwazyjnych działań dokonywanych na potrzeby pacjentów. Jak zatem przebiega cały proces i czy jest się czego bać? Pozory mogą sprzyjać niepokojom, ponieważ narzędziem, którym posługuje się lekarz lub kosmetolog jest strzykawka, ale z bardzo cienką igłą. Samo wkłucie w zasadzie nie boli, choć jeśli zajdzie potrzeba można zaaplikować miejscowe znieczulenie. Istotą zabiegu jest solidna dawka dobroczynnych substancji, które trafią w głąb skóry. Na tym właśnie polega mezoterapia. Toruń czeka na wszystkie panie chcące się jej poddać.

Back to top